טיפים לבחירת רהיטים מעוצבים לבית

עיצוב הבית הוא היוצר בו את האווירה המרכזית. ישנה חשיבות גבוהה ביותר לאופן עיצוב הבית ולפיכך יש להשקיע את הזמן הדרוש בעיצובו. במידה ומשתמשים בשירותים של מעצב פנים – רצוי לקחת חלק פעיל בתהליך כולו ולהיות מעורבים בבחירת הרהיטים. במידה ולא נעזרים בשירותיו של מעצב פנים מקצועי – יש לקרוא ולהרחיב את הידע בתחום.

מאחר והרהיטים הינם חלק מרכזי בעיצוב הבית ישנה משמעות רבה לסגנון הרהיטים הנבחר. בבחירת רהיטים מעוצבים לבית חשוב ליישם עקרונות עיצוביים משמעותיים מאחר ואלו העקרונות שיעניקו לבית את הסגנון הסופי שלו. במידה והריהוט משתלב בעיצוב קיים – חשוב לשמור על הקו העיצובי. במקרים בהם מדובר בעיצוב מהיסוד – יש לתאם את הסגנון העיצובי הרצוי וללכת לפי הקווים העיקריים של סגנון זה.

אמירה אישית

בעידן הפוסט מודרני יכול כל אדם לבחור את הסגנון של מראה הבית שלו. במקום "ליישר קו" עם הנורמה ולעצב את הבית על פי הקווים הנורמטיביים, יכול כל אדם כיום ליישם אמירה אישית בעיצוב הסלון והמטבח, השירותים וחדר השינה. אמירה אישית זו יכולה להיות אינדיבידואלית ויצירתית, מסורתית ואפילו ארכאית, חדשנית או מונוטונית, שונה או נורמטיבית ועוד. על מנת לעצב את הבית על פי אמירה אישית מיוחדת רצוי להשתמש בתוכנת הדמיה ולהחליט מראש על הקווים הרצויים, הצורות שיאפיינו את הסטייל, על הצבעים המרכזיים וליצור "שפה" ייחודית.

בחירת איכותית

כדי לוודא כי הרהיטים המעוצבים שתבחרו ישרתו אתכם למשך שנים רבות יש לבחור בתוצרת איכותית. תוצרת איכותית היא כזו המוכרת בתחומה ונחשבת לרשת אמינה. כמו כן חשוב לוודא כי הרהיטים עומדים בתו התקן הרלוונטי וכי הם עשויים מחומרי גלם איכותיים. במקרים בהם ייבחרו רהיטים לא איכותיים, אלו יתקלקלו כעבור זמן קצר ולמעשה כבר לא ישדרו את אותה האמירה. חשוב לבחור בגוונים המדויקים ובמידת האפשר, להשתמש בסטים.

השראה

ישנן רשתות רבות המייצרות קולקציות שלמות של ריהוט מעוצב. ניתן להשתמש בקולקציות אלו בתור השראה לקו עיצובי ייחודי. ניתן להשתמש בסגנונות ובקולקציות השונות ולרכוש אפילו חלק מהמוצרים של רשתות הרהיטים והעיצוב.

שמירה על קו אחיד

במידה ונבחר סגנון מרכזי אחד חשוב לבחור את הרהיטים על פי אותו הסגנון. סגנון מסורתי יותר יכלול מרקמים חלקים ונטולי הדפסים בעוד סגנון צעיר יכלול צבעים דינאמיים יותר ואולי אפילו הדפסים ויטאליים ומלאי חיות. ניתן להשתמש בסגנון אקלקטי המשלב מספר סגנונות גם יחד בתנאי שנשמר סגנון אחד בולט יותר מהשאר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>