עיצוב מטבחים בשנת 2015

המטבח הוא אחד המקומות המרכזיים של הבית. ברוב הבתים המטבח פתוח או אפשר לראות אותו מהחלל המרכזי ויש שמשלבים במטבח גם פינת אוכל, וכך העיצוב שלו משפיע באופן משמעותי על הנראות הכללית של הבית. כל מי שמתעניין בעיצוב ובבית מעוצב יכול לראות כי עיצובי המטבחים מציעים כל הזמן עוד ועוד פתרונות עיצוב חדשניים וכי מעבר לכך שניתן לעצב את הצורה הכללית שלהם, ישנם אלמנטים רבים שאפשר לבחון ולבחור שישנו וישדרגו את המראה. היום אנו יכולים לראות כמה קווים כלליים בעיצוב כשאחר מהם הוא עיצוב מטבחים מודרניים שמציע שכלולים רבים וגישה מתקדמת למטבח.

עיצוב מודרני

עיצוב מטבחים מודרניים משמעותו התאמה של המטבח לשנות האלפיים. העיצוב המודני מאופיין בקווים נקיים (לפעמים קצת קרירים), אלמנטים מתקדמים של טכנולוגיה, מינימליזם וסדר. העיצוב המודרני מתאים לכל מי שאוהב מטבח נקי ומסודר וכל מי שרוצה להיכנס למטבח שהכול  נמצא במקום. הטכניקות אשר עומדות לרשות המעצבים ובוני המטבחים היום הן רבות ואנו יכולים לראות אלמנטים רבים חכמים שעוזרים גם לנראות של המטבח וגם לתחושת הנינוחות בו.

הפרטים הקטנים של המטבח

האלמנטים השונים אשר נכנסים למטבחים שלנו יכולים להיות קטנים או גדולים כאשר המגמה של עיצוב מטבחים מודרניים בשנת 2015 קשורה גם בניקיון חזותי. האלמנטים השונים המשמשים את המטבח המודרני הם:

  • תאורה משתלבת – היום אנו יכולים לראות שימוש באלמנטים של תאורה במקומות שונים כמו בתחתית המטבח, בחלקים הגבוהים שלו וגם שימוש בספוטים אשר מכוונים את האור (וכך גם את תשומת הלב) לאזורים מסויימים מחמיאים במטבח.
  • פסי תליה – פסים לתליית כלי עבודה משמשים היום כאלמנט מחמיא מאד למטבח המודרני. על הפסים השונים אנו יכולים לשים שלל אביזרים שימושיים וגם בקבוקים ותבלינים וליהנות גם ממראה מטבח מחמיא ונקי (כיוון ששום דבר לא מסתובב על השיש בלי שיש לו מקום) וגם מתהליך מושלם של הכנת האוכל.
  • חיבורי חשמל נסתרים – אחד הדברים עליהם מקפידים בעיצוב המודרני הוא ניקיון ומכאן הסתרה של אלמנטים שאינם מחמיאים לחלל. דרך חיבורי חשמל נסתרים אפשר ליהנות ממראה מטבח מחמיא מאד וגם שימוש יעיל של החלל.

גומחות ומשטחים נשלפים

עיצוב מטבחים מודרניים מחייב הקשבה לטרנדים החמים ביותר ושמירה על קווים נקיים. כל מעצב מטבחים מקפיד להתעדכן בנעשה בתחום ובשדרוגים שניתן מבחינת טכניקות וחומרים להכניס למטבח. אחד מהאלמנטים המתפתחים נכון לשנת 2015 הוא המשטחים. עד לא מזמן השיש המוזמן היה יחידה אחת חלקה ואחידה שכל שיכולנו לעשות הוא לבחור את הגוון ואת הצבע, אך היום אנו עדים למשטחי עבודה עם גומחו שמאפשרות לשים בהן חפצים ביעילות (כמו סכו"ם למשל) וגם ליהנות ממשטחים נשלפים אשר מעניקים לנו יותר מקום עבודה (או לצורך ישיבה לשולחן גדול) והחזרה שלהם בסיום הפעילות. המשטחים החדשים מעניקים מראה חדשני ונקי ומעניקים עבודה מושלמת בחלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>