תוספת עיצובית ושימושית לבית – פרגולה

פרגולה היא תוספת עיצובית, לרוב עשויה מעץ או מאלומיניום, שמטרתה היא יצירת צל וסיכוך לאיזור ישיבה, לרוב מרפסת בגינות של בתים פרטיים או במרפסות של דירות בבניין. פרגולות נבנות לפי הזמנה אישית וניתן לתכנן אותן בטעם אישי, עפ"י הצרכים השונים של המזמין – חומר הגלם, צורה וגובה כך שמדובר בתוספת "גמישה" שאפשר להתאים לכך צורך.

 

פרגולות אלומיניום

 

מהיותו חומר גלם מתכתי – אלומיניום הינו חומר גלם שהרבה יותר נוח לעבוד איתו ולכן אפשר לייצר איתו עיצובים רבים יותר לפרגולה. בגלל משקלן הקל והחופש הרב שניתן למתכנן – אפשר לייצר פרגולת אלומיניום שעומדת באופן חופשי כך שאפשר לכסות כל שטח מהגינה בין אם זה פאטיו או בריכה ואפשר גם להגיע לרמת הצללה אידאלית והכל לפי בקשת המזמין. הקווים הנקיים, מגוון הצבעים והעיצובים והעובדה הפרגולה אינה דורשת כמעט מקום הופכים אותה לתוספת מבוקשת  במיוחד.

פרגולת אלומיניום עדיפה על אחת העשויה מעץ מכמה סיבות – אין צורך בתחזוקה או בציפוי אחת לתקופה, היא עמידה לכל מזג אוויר וכן לא מפגע של חרקים.

עיצוב ושימושיות

מכיוון שפרגולת אלומיניום עשויה מחומר תעשייתי נפוץ – כך גם האפשרויות לגבי עיצוב החומר הן רבות. אפשר לבחור את הסגנון הרצוי, את מרקם המשטח ואת הצבע שלו. למעשה- אפשר להגיע למראה דומה כמעט לחלוטין של פרגולת עץ בלי כל החסרונות שלה וכך לקבל את היופי הטבעי יחד עם היתרונות של התעשייה המודרנית.

מבחינת שימושיות פרגולות אלומיניום נחלקות לשני סוגים עיקריים :

תריסים חשמליים – פרגולה מסוג זה מאפשרת כוונון של תריסי האלומיניום באופן חשמלי, וזאת בהתאם למיקום המשתנה של השמש במהלך היום וכן מאפשרת איטום מלא מפני שמש או גשם. אל חשש – הצירים ומנוע הפרגולה עמידים למים באופן מלא.

פרגולה קבועה – פרגולה מסוג זה ניתן לבנות בתור תוספת עיצוב, ולרוב בנקודות בהן אנו יודעים מהי ההצללה הרצויה. ניתן לעצב את הפרגולה כך שהיא "מרחפת" ואינה נתמכת ע"י קורות אלא יוצאת מתוך קיר, כך אפשרויות העיצוב רחבות יותר והמראה המתקבל משדר יותר יוקרה ותחכום עיצובי.

אפשרויות בלתי נגמרות

חשבו על אפשרות – ויש לכם אותה. בין אם זו פרגולה מאלומיניום בצורת משולש, פרגולה בעיצוב קלאסי של קשתות, אפילו עיצוב בצורת מתומן זו אופציה, אפשר להוסיף לוחות פלסטיק, רשתות הצללה, מקום לתאורה (אפילו תאורת לד נטענת מהשמש), ברזנטים חשמליים או ידניים, תריסי אור, קטעים "ניתקים" ובעצם להגיע כמעט לכל תוצאה אפשרית –רק  חשוב להיוועץ עם מעצב ומתקין מקצועי כדי לקבל את התוצאה האידיאלית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>